بعد از تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

بعد از: تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است

یک پایگاه خبری لبنانی در تحلیلی نوشت: برخی‌ها در مورد محدود شدن نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه صحبت می‌کنند ولی در واقع تصویر آن انجام شد و کشور عزیزمان ایران

نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است

نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است

عبارات مهم : ایران

یک پایگاه خبری لبنانی در تحلیلی نوشت: بعضی ها در مورد محدود شدن نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه صحبت می کنند ولی در واقع تصویر آن انجام شد و کشور عزیزمان ایران از مرزهای سوری ـ لبنانی به مرزهای سوری ـ عراقی نیز رسید.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری المدن در تحلیلی نوشت: با صرف نظر از سیاست های بعضی کشورها و گفت وگوهای سیاسی آنان، شکی نیست که یکی از محورها شکست خورده است و روسای این محور شکست را اعلام نمی کنند و همچنان صدایشان بلند هست، ولی حقیقت چیز دیگر است و آنها با پیش دستی در اعلام پیروزی می خواهند خود را پیروز نشان دهند.

نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است

آن هایی که خود را شکست خورده می بینند می خواهند در نظر ها و سیاست های منطقه ای خود بازبینی کنند و از آمریکا و سیاست خارجی آن انتقاد می کنند، آمریکایی که در شکست این محور سهیم بوده است.

چند ماه بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و انتظار کشیدن جهت سیاست آمریکا در خاورمیانه و همچنین سیاست واشنگتن تازه در سوریه، هیچ چیزی عوض کردن نکرد و کارشناسان معتقدند که سیاست آمریکای تازه هیچ تغییری نسبت به آمریکای اوباما نکرده هست. بعضی ها از محدود شدن نفوذ کشور عزیزمان ایران صحبت می کنند ولی حقیقت چیز دیگری هست؛ کشور عزیزمان ایران همچنان باقی است و به نفوذ خود ادامه می دهد و از مرزهای سوری ـ لبنانی به مرزهای سوری ـ عراقی رسیده است.

یک پایگاه خبری لبنانی در تحلیلی نوشت: برخی‌ها در مورد محدود شدن نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه صحبت می‌کنند ولی در واقع تصویر آن انجام شد و کشور عزیزمان ایران

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در صحبت اخیرش اعلام پیروزی کرد و هشدار داد که این پیروزی را پیروزی مذهبی قرار ندهید چراکه مبارزه کشور عزیزمان ایران در سوریه و عراق بین دو مذهب شیعه و سنی ارتباط ایجاد کرد، بنا بر این این سخنان مفهوم خاصی دارند و آن این است که پیروزی محقق شد و هر کس نمی خواهد به پیروزی کشور عزیزمان ایران اعتراف کند یا به زیر پرچم این پیروزی بیاید، هواپیماهای ائتلاف مبارزه با تروریسم، مسوول مجازاتش خواهند بود. نسبت به ایران، امور طبق روال خود در حال حرکت است و آن سرمایه گذاری جهت نابودی داعش در لبنان، سوریه و عراق است و آخر دادن به وجود داعش در مرزهای لبنان به معنای راحت کردن لبنان و تثبیت ارتش آن است.

اکنون سخن ما به مرحله بعد از تهدیدات داعش بازمی گردد و سوالات زیادی را ایجاد می کند؛ در این مرحله چه اتفاقاتی جهت لبنان رخ خواهد داد؟ بعضی ها معتقدند که سوریه وارد مرحله جدیدی می شود، بعضی ها معتقدند که مقابله با کشور عزیزمان ایران به مرحله پساداعش موکول شد و بعضی ها معتقدند که سال آینده سال مقابله با کشور عزیزمان ایران است.

در مرحله پساداعش چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ بعضی ها معتقدند که حزب الله لبنان در حال حاضر نمی خواهد با آن مواجه شود، خصوصا اگر توام با آینده سلاح حزب الله و نقش آن بعد از جنگ باشد. بعضی ها می پرسند تا زمانی که جنگی در کار نباشد و همه به دنبال راه حل سیاسی باشند وظیفه حزب الله و سلاحش در این مرحله چه خواهد بود؟ بدون شک این تحولات از حزب الله می خواهد تا پرسش های جدی در مورد نقش و فعالیت خارجی اش مطرح کند، ولی حزب الله لبنان دستاوردهای مهمی را محقق کرد و آن تثبیت پایگاه هایی است که به خاطر آنها جنگید، این در حالی است که نظام سوریه به حالت سابق خود باز نخواهد گشت و محال است که یکپارچگی و وحدت به سوریه باز گردد. از طریق تماس های بعضی کشورهای منطقه به خصوص کشور عزیزمان ایران و ترکیه و تلاش هایی که عمان به صورت غیرمستقیم جهت ارتباط پایتخت کشور عزیزمان ایران و ریاض انجام می دهد و سیاست باز عربستان برابر عراق، تحولات منطقه نمایان می شود.

نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه و منطقه محدود نشده است

توافق روسیه و آمریکا را نمی توان جدای از این قضایا دانست و آمریکا از ثبات رویکرد و نظر روسیه دلواپس است و این به تقویت دستاوردهای ایرانی اشاره دارد و با و جود این که کشور عزیزمان ایران و حزب الله از آن منطقه دور است ولی در برابر تحکیم موقعیت ارزش در مناطق دیگر یک کمربند امنیتی جهت آنان به شمار می رود.

منظور از مقابله با کشور عزیزمان ایران و نفوذش در سوریه، عدم حضور کشور عزیزمان ایران در مرزهای سوری ـ اسرائیلی است ولی در بقیه مناطق سوریه حضور کشور عزیزمان ایران ثابت است و سهمش محفوظ است و سریع است که در مورد جلوگیری از نفوذ کشور عزیزمان ایران و حزب الله در سوریه صحبت کنیم.

یک پایگاه خبری لبنانی در تحلیلی نوشت: برخی‌ها در مورد محدود شدن نقش کشور عزیزمان ایران در سوریه صحبت می‌کنند ولی در واقع تصویر آن انجام شد و کشور عزیزمان ایران

ایران قبل از تمام این تحولات پیش دستی کرد و پیروزی خود را اعلام کرد. طی سفر نبیه بری به پایتخت کشور عزیزمان ایران مقرر شد تا وزرای لبنانی به سوریه سفر کنند و روابط این دو کشور به حالت قبلی خود باز گردد، بعد از این حسین جابری انصاری به لبنان سفر کرد و با مسوولان متفاوت این کشور دیدار و گفت وگو کرد و از میشل عون دعوت کرد تا به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کند. این سفر در پیش دستی در اعلام پیروزی به لبنانی ها مربوط است و بعضی ها معتقدند که این گام کشور عزیزمان ایران در جهت مایل شدن کشورهای حاشیه خلیج فارس و خصوصا عربستان به سمت لبنان هست، لیکن ما شاهد سفر ثامر السبهان وزیر کشور در امور خلیج فارس بودیم.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سیاست | لبنان | ایرانی | پیروزی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs