بعد از تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

بعد از: تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همه وزرای پیشنهادی رای می‌آورند / منتجب‌نیا پیش‌بینی کرد

خوب و یا بد عملکرد وزرا پای رییس جمهور حساب خواهد شد| روح حاکم بر کابينه، اعتدالگرايي است  

همه وزرای پیشنهادی رای می‌آورند / منتجب‌نیا پیش‌بینی کرد

منتجب نیا آینده نگری کرد: همه وزرای پیشنهادی رای می آورند

عبارات مهم : اعتماد

خوب و یا بد عملکرد وزرا پای رییس جمهور حساب خواهد شد| روح حاکم بر کابينه، اعتدالگرايي است

قائم مقام حزب اعتماد ملی می گوید کابینه پیشنهادی دوازدهم جوان تر شده است و بعید است کسی از این کابینه در مجلس رای اعتماد نگیرد.

همه وزرای پیشنهادی رای می‌آورند / منتجب‌نیا پیش‌بینی کرد

حجت الاسلام رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در گفت و گو با خبرآنلاين، با بیان اینکه ابتدا باید بپذیریم که دولت حسن روحانی دولت جناحی و حزبی نیست، گفت: او بارها اعلام کرده است که دولت من فراحزبی است و در قالب هیچ جناحی نمی گنجد. ما با توجه به این موضع باید انتظارات را به حداقل برسانیم و نباید انتظارهای جناحی و حزبی از دولت حسن روحانی داشته باشیم. این عنوان هم در مورد اصلاح طلبان و هم اصولگرایان صدق می کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: در واقع نشانه حسن روحانی آن است که از نیروهای کارآمد از جناح های متفاوت استفاده کند. بنابراین انتظارات باید متناسب با اوضاع دیدگاهی حسن روحانی و کابینه اش باشد.

خوب و یا بد عملکرد وزرا پای رییس جمهور حساب خواهد شد| روح حاکم بر کابينه، اعتدالگرايي است  

روحیه اعتدال گرایی بر کابینه پیشنهادی سایه انداخته است

منتجب‎نیا ادامه داد: ترکیبی از جناح های متفاوت در کابینه پیشنهادی دوازدهم ديده مي شود. درست است که شاید بشود گفت توجه این دولت به اصلاح طلبی زیاد است و در واقع روحیه اعتدال گرایی- اصلاح طلبی بر کابینه سایه انداخته هست. در عین حال بعضی از اعضای جبهه های دیگر سیاسی هم در کابینه پیشنهادی هم حضور دارند و این واقعیتی است که غیرقابل انکار است.

روحانی باید پاسخگوی عملکرد وزرایش باشد

قائم مقام اعتماد ملی ادامه داد: ولی آنچه مهم است آنکه رییس جمهور به وعده هایی که در وقت انتخابات داده هست، پایبند باشد. لیکن مردم در انتظار هستند که او پاسخگو باشد. علاوه بر این حسن روحانی قطعا و مسلما باید پاسخگوی عملکرد وزرای خودش باشد. او نمی تواند اگر ضعفی در وزرا وجود داشته باشد، عذر و بهانه بیاورد که وزیر چنین و چنان بوده هست. بنابراین چون رییس جمهور خودش را در برابر مردم پاسخگو می داند، لابد روی این مساله فکر کرده و بررسی کرده تا کسانی را گزینش کند که خودش بتواند پاسخگوی عملکرد آن ها باشد.

همه وزرای پیشنهادی رای می‌آورند / منتجب‌نیا پیش‌بینی کرد

کابینه پیشنهادی جوان تر و بانشاط تر است

منتجب نیا با بیان اینکه راجع به وزرای معرفی شده است باید روی هم رفته صحبت کرد، گفت: با توجه به شرایط موجود شاید خود من نسبت به بعضی وزرا انتقادهای اساسی داشته باشم ولی قضاوتم قضاوت کلی هست. روی هم رفته کابینه پیشنهادی کابینه جوان تر و بانشاط تری است و به طرف اعتدال گرایی میل به بیشتری دارد و از این جهت قابل دفاع هست. منتهی شخص رییس جمهور باید در عملکرد وزرای خودش و مجموعه کابینه و دیگر نهادها نظارت مستقیم داشته باشد؛ لیکن مردم رییس جمهور گزینش کرده اند و نه وزیر. لذا مردم مستقیم از رییس جمهور درخواست دارند و خوب و یا بد عملکرد وزرا به پای رییس جمهور حساب خواهد شد.

عملکرد وزرا مثبت نباشد در 1400 به مسئله می خوریم

خوب و یا بد عملکرد وزرا پای رییس جمهور حساب خواهد شد| روح حاکم بر کابينه، اعتدالگرايي است  

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اگر عملکرد دولت دوازدهم جهت مردم مثبت نباشد ما در سال 1400 مسئله پیدا خواهیم کرد، گفت: نه فقط ما اصلاح طلب ها بلکه کلیت نظام هم دچار مسئله خواهد شد. لذا ما از جناب روحانی ضمن حمایت از او و با حفظ حق انتقاد کردن، از او انتظار داریم که توجه زیادی به عملکرد کابینه داشته باشد تا حضور مردم در حمایت از او رو به زیاد کردن باشد و سیر نزولی طی نکند.

بعیداست کسی از کابینه از بین بردن شود

او ادامه داد: نمایندگان یک وظیفه ای دارند که بین خودشان و خداوند بررسی و مطالعه کنند و به کسی رای بدهند که شایستگی مسوولیت وزارت را داشته باشد. یعنی صرف اینکه ما حامی روحانی هستیم نباید چشم بسته به وزرای پیشنهادی اش رای بدهیم که این محاسبه ای عندالله نخواهد بود.

همه وزرای پیشنهادی رای می‌آورند / منتجب‌نیا پیش‌بینی کرد

منتجب نیا گفت: لذا نمایندگان مجلس باید در این زمینه مطالعه و بررسی کند و رای واقعی بدهد. رایی که بتواند پاسخگوی خدا و مردم باشد. ولی من احتمال خیلی زیاد می دهم اکثریت کابینه رای اعتماد بگيرد. هرچند ممکن است بعضی از آنها رای ضعیفی داشته باشند ولی بعید است که کسی از اعضای کابینه از بین بردن شود. البته وزیر علوم هم باید معرفی شود.

او با توصیه به نمایندگان براي اينکه مستقل تصمیم بگیرند و در مذاکراتشان با وزرا شرط کنند که باید پاسخگوی مردم باشند، گفت: اینکه هر وزیری متعلق به چه جناح و نحوه فکري است مهم نیست، مادامی که آن ها در دولت حسن روحانی هستند باید به اندیشه ها و افکار روحانی و مطالبات مردم پایبند باشند.

واژه های کلیدی: اعتماد | اصلاح طلب | حسن روحانی | رییس جمهور | اصلاح طلبان | اعضای کابینه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs