بعد از تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

بعد از: تهران میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دو فیلم ایرانی از جشنواره مراکش جایزه گرفتند

فیلم‌های «دختر» و «رویاهای دم صبح» در دو بخش از جشنواره بین‌المللی «سینمای مولف» مراکش موفق به دریافت جایزه شدند. 

دو فیلم ایرانی از جشنواره مراکش جایزه گرفتند

دو فیلم ایرانی از جشنواره مراکش جایزه گرفتند

عبارات مهم : جایزه

فیلم های «دختر» و «رویاهای دم صبح» در دو بخش از جشنواره بین المللی «سینمای مولف» مراکش موفق به دریافت جایزه شدند.

به گزارش ایسنا، فیلم «دختر» به کارگردانی و تهیه کننندگی «رضا میرکریمی» و مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی و تهیه کنندگی «مهرداد اسکویی» به ترتیب جوایز منتقدین و مردمی بیست ودومین دوره فستیوال «سینمای مولف» را در رباط مراکش دریافت کردند.

دو فیلم ایرانی از جشنواره مراکش جایزه گرفتند

این مناسبت سینمایی از تاریخ ۲۷ اکتبر تا ۴ نوامبر (۵ تا ۱۳ آبان) در کشور مراکش برگزار شد.

«والدراما» نخستین ساخته بلند سینمایی «عباس امینی» به تهیه کنندگی «مجید برزگر» هم در بخش «سینمای جهان» این جشنواره به روی پرده رفت.

فیلم‌های «دختر» و «رویاهای دم صبح» در دو بخش از جشنواره بین‌المللی «سینمای مولف» مراکش موفق به دریافت جایزه شدند. 

پخش بین المللی سه فیلم «دختر»، «رویاهای دم صبح» و «والدراما» بر عهده ی کمپانی «دریم لب» با «مدیریت نسرین میرشب» است.

به نقل از سایت این جشنواره، این دو فیلم ایرانی با تشویق پرشور حضاری روبه رو شدند که بعد از آخر نمایش، چند دقیقه ای را ایستاده به تشویق پرداختند.

فیلم «دختر» نخستین نمایش خود را در بخش سودای گروه تحریریه سایت سی وچهارمین جشنواره فیلم فجر تجربه کرد و در هفت بخش نامزد جایزه شد و در نخستین حضور بین المللی اش در جشنواره فیلم مسکو نیز جایزه عالی ترین فیلم و عالی ترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) را کسب کرد.

دو فیلم ایرانی از جشنواره مراکش جایزه گرفتند

این فیلم تاکنون جوایز دیگری در جشنواره های باتومی گرجستان، «گوا» در کشور هند، «داکا» در کشور بنگلادش و همچنین جشنواره بین المللی «عشق» در مُنس بلژیک کسب کرده است و در چند جشنواره خارجی دیگر از جمله جشنواره فیلم جهانی «بلمونت» آمریکا، جشنواره قدیمی «دینی-له-بن» در کشور فرانسه و جشنواره بین المللی فیلم «عشق» در سئول کره جنوبی حضور داشته است.

مستند «رویاهای دم صبح» نخستین حضور خارجی خود را ۱۶ ژانویه ۲۰۱۶ در جشنواره فیلم برلین تجربه کرد و جایزه عفو بین المللی را از آن خود کرد. این فیلم در ادامه حضور خود در جشنواره های بین المللی، توانست جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به عنوان عالی ترین مستندساز سال ٢٠١٦، جایزه بزرگ و نیز جایزه عالی ترین فیلم «الهام بخش» را از جشنواره «فول فریم» آمریکا، جایزه بزرگ جشنواره فیلم مردم نگاری «ژان روش» فرانسه، جایزه عالی ترین مستند بلند جشنواره «هات اسپرینگز» آمریکا، جایزه معتبر عالی ترین فیلم مستند جشنواره لندن و همچنین عالی ترین مستند دهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک را کسب کند و در جشنواره های ملبورن، جشنواره مستند «کمدن» در نیوجرسی آمریکا، جشنواره روزیخ، شیکاگو، جشنواره فیلم لهستان و همچنین جشنواره معتبر مستند «کپنهاگ» دانمارک نیز روی پرده رفت.

واژه های کلیدی: جایزه | مراکش | مستند | آمریکا | جشنواره | جشنواره | سینمایی | جشنواره فیلم | جشنواره بین المللی فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs